Izvor: Nigel Roddis/Getty Images
Fudbal 13.08.2017 | 20:57 > 20:59

HNL: Cibalija do prve pobede, Rudeš na začelju

Cibalija je na domaćem terenu ubedljivo savladala Rudeš 3:0 (1:0) i time je kompletirano peto kolo Prve hrvatske nogometne lige.

Izvor: Getty Images/Laurence Griffiths

Cibalija je bolje otvorila derbi začelja tabele, a povela je autogolom Pavića u 27. minutu.

Prednost za domaći tim duplirao je Pervan u 68. minutu iz penala, a zatim je stavio i tačku na pobedu u Vinkovcima golom u trećem minutu sudijske nadoknade.

Rudeš je na poslednjem mestu na tabeli i posle pet kola ima samo dva boda, dok je Cibalija posle četiri poraza uspela da upiše prvi trijumf, pa je sada na osmom mestu sa tri boda.