HNL: Lokomotiva pregazila Inter, Rudeš namučio Dinamo

Ex-Yu lige 10. sep 201720:53 > 21:08
Getty Images/EuroFootball

U nedelju su u hrvatskom šampionatu igrana poslednja dva meča osmog kola u kojima je Lokomotiva savladala Inter sa 3:0, dok je Dinamo bio bolji od Rudeša sa 3:2.

Lokomotiva je u Zagrebu golovima Dejana Radonjića u 51, Luke Ivanušeca u 68. i Luke Hujbera u 70. minutu pobedila Inter, pa je tim iz Zaprešića vezao treći uzastopni poraz i ima osam bodova posle 8. kola.

Daleko uzbudljivije je bilo na „Maksimiru“, gde je novi prvoligaš Rudeš gostovao prvi put u istoriji. Tim iz zagrebačkog predgrađa je izgubio sa 3:2, a lako je mogao i do boda.

Dinamo je poveo preko Anhelo Enrikeza u 24, povisio je Filip Benković u 59, dok je za Rudeš u 81. gol postigao Karlo Lulić. Novi gol za Dinamo je bio delo Sudanija u 84, a Rudeš je do još jednog gola stigao u 88. minutu, kada je pogodio Mario Budimir.

Dinamo ima sedam pobeda i remi u dosadašnjem toku prvenstva, dok je Rudeš poslednji sa tri nerešene utakmice i pet poraza.