HNL: Kiks Dinama u Istri, meč za infarkt na Poljudu

Ex-Yu lige 24. sep 201721:03 > 21:05
Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Dinama iz Zagreba remizirali su na gostovanju protiv Istre bez golova u 10. kolu Hrvatske nogometne lige. Znatno efikasniji meč viđen je u Splitu gde su Hajduk i Lokomotiva Zagreb igrali nerešeno 2:2.

Dinamo nije iskoristio kiks šampiona Rijeke, koja je ostvarila remi protiv Slavena 1:1, da naprave veću prednost na tabeli. Modri su imali inicijativu ceo meč, 14 šuteva ka golu Istre, ali bez uspeha, pa i posle ovog kola imaju četiri boda više od Rijeke.

Meč između Hajduka i Lokomotive rešavao se u poslednjim minutima. Krstanović je Zagrepčane doveo u vođstvo u 66. minutu, ali je u 73. izjednačio Ugo Almeida. Portugalac je u 90. postigao novi pogodak za erupciju oduševljenja na Poljudu, ali je to slavlje kratko trajalo pošto je Lokomotiva u 93. preko Capana došla do boda.

Hajduk, tako, ni posle tri meča u ligi ne zna za pobedu. U prethodna dva kola poražen je od Osijeka i Rijeke i trenutno zaustaje devet bodova za vodećim Dinamom, a pet za drugoplasiranom Rijekom.