Epilog derbija na Poljudu: Čelnici klubova u policiji

Ex-Yu lige 21. okt 201723:21 > 23:23
HNK Hajduk / Youtube

Nakon derbija na Poljudu u kome su Hajduk i Dinamo odigrali 2:2, najnedoličnije poneli su se čelnici dva kluba.

Hajduk je do 88. minuta vodio 1:0, da bi Dinamo u dva minuta napravio preokret i poveo 2:1. Hajduk je do boda došao sa bele tačke nakon penala dosuđenog u četvrtom minutu nadoknade. Domaćini su u naredna četiri minuta tražili još jedan penal, a nakon što je sudija odsvirao kraj, čelnici dva kluba Tomislav Svetina i Marijo Branc su se, navodno, sukobili.

Redari i policija su reagovali, izveli čelnike Dinama iz lože i sproveli ih do klupskog autobusa.

Kako prenose hrvatski mediji, na informativnom razgovoru u policiji su se našli čelnici oba kluba.

Zbog tuče su svoje iskaze policiji dali Tomislav Svetina i Krešimir Antolić iz Dinama te Ivan Kos i Mario Branco iz Hajduka, kao i još petorica čelnika ekipe iz Splita koji su pozvani u svojstvu svedoka.

Direktor Dinama rekao je da čelni ljudi kluba iz Zagreba nisu nikoga provocirali:

„Ako se provokacijom može smatrati slavlje zbog vođstva Dinama, onda smo stvarno provocirali. Samo smo slavili gol, a onda mi se Branco uneo u facu“, rekao je direktor Modrih Tomislav Svetina.