Matthew Lewis, Getty Images Sport

22.10.2017 | 21.11 > 21:12

HNL: Osijek posle preokreta odneo bodove sa Rujevice

HNK Rijeka

Fudbaleri Osijeka pobedili su Rijeku na gostovanju posle preokreta 2:1, u poslednjem meču 12. kola Hrvatske nogometne lige.

Sva tri gol viđena su u drugom poluvremenu, najpre je Mario Gavranović doveo aktuelnog šampiona u vođstvo u 55. minutu, da bi samo sedam minuta kasnije Grezda poravnao rezultat.

Hladan tuš domaćim navijačima priredio je Bočkaj, pogotkom u 79. minutu.

Za Rijeku je to drugi poraz u nizu, a četvrti od starta šampionata i sad zaostaje šest bodova za vodećim Dinamom, koji ima 31 bod. Sa druge strane Osijek nastavlja sa dobrim partijama i posle 12 mečeva nalazi se na deobi treće pozicije sa Hajdukom, uz bod manje u odnosu na Rijeku.

Prethodno u toku dana, Lokomotiva je u Zagrebu stigla do pobede protiv Istre golom Majera sa penala u 56. minutu. Za Zagrepčane to je drugi trijmf u nizu, posle tri uzastopna remija.