Istra u četvrtfinalu Kupa Hrvatske

Ex-Yu lige 7. nov 201716:29 > 16:35
Clive Rose, Getty Images Sport

Fudbalski klub Istra 1961 plasirala se u četvrfinale Kupa Hrvatske.

Ona je plasman obezbedila tako što je savladala Cibaliju u osmini finala rezultatom 3:2.

Utakmicu su obeležili obrti, golovi i šanse. Iako su domaćini dva puta vodili, to im nije bilo dovoljno da na kraju slave.

Cibalija je povela u 40. minutu golom Marka Pervana iz kaznenog udarca. Međutim, samo tri minuta kasnije gosti su izjednačili golom Dina Halilovića sa ruba kaznenog prostora.

Pervan je u 57. minutu opet doveo svoj tim u vođstvo, a domaćini su imali sjajnu šansu u 73. minutu kada je Ivan Milićević pogodio stativu.

Kazna za to je stigla njegovu ekipu u 84. minutu kada je Risto Mitrevski izjednačio sa bele tačke.

U 88. minutu se desio ponovo obrt. Gosti su uspeli da postignu gol, a strelac je bio Marin Grujević za konačnih 3:2.

Pored Istre plasman u četvrfinale su ranije obezbedili Dinamo, Hajduk, Osijek, Inter, Lokomotiva i Rudeš.

U poslednjem meču osmine finala se sastaju fudbaleri Gorice i Rijeke.