Fudbal 13.03.2018 | 20:16 > 20:23

Hajduk prvi finalista Kupa, penalima izbacio Lokomotivu

Hajduk iz Splita prvi je finalista Kupa Hrvatske, pošto je u polufinalu u Zagrebu savladao Lokomotivu nakon boljeg izvođenja penala.

Navijači Hajduka

EuroFootball, Getty Images Sport

Rezultat u 90 minuta bio je 1:1, a u produžecima nije bilo golova.

Oba gola viđena su u razmaku od samo četiri minuta, domaća Lokomotiva povela je u 55. minutu, kada je nakon slobodnog udarca Lovra Majera precizan bio je Ante Majstorović.

Ipak, već u 59. minutu fudbaler iz Gambije Hamza Beri pogotkom je završio lepu akciju Splićana i izjednačio na 1:1.

Lovro Majer je promašio šut u drugoj seriji, a Josip Radošević je postigao odlučujući gol u petoj seriji, pa je Hajduk odneo trijumf nakon prenala rezultatom 4:2.

Protivnik Hajduka u velikom finalu biće bolji iz duela Dinamo - Rijeka koji se igra 4. aprila.