Istra pobedila Slaven, održava se u životu

Ex-Yu lige 16. mar 201820:16 > 20:24
Getty Images/Joern Pollex

U prvoj utakmici 26. kola HNL šampionata Istra je na svom terenu savladala Slaven Belupo 2:1 i na taj način održala živim nade u opstanak u eliti.

Nije dobro krenulo po domaće, s obzirom da je u 23. minutu dosuđen penal za Slaven, koji je realizovao makedonski internacionalac Mirko Ivanovski. Tim rezultatom otišlo se na odmor. Ipak, Istrani su uspeli potpuno da preokrenu rezultat u samo dva minuta. Prvo je u 58. minutu Andrea Otočijan doneo izjednačenje, a u 60. minutu Goran Roce pogađa za vođstvo. Do kraja nije više bilo golova i domaćin je došao do bodova, možda i vrednih opstanka.

Istra je osma, prva iznad crte sa 24 boda, četiri više od Cibalije, dok je Slaven peti sa 31 bodom, 10 manje od Osijeka.