HNL: Osijek lako protiv Slavena, Lokomotivi bod u 90.

Ex-Yu lige 30. mar 201820:11 > 20:22
Getty Images/Laurence Griffiths

U petak su odigrane dve utakmice 27. kola Hrvatske nogometne lige, a ubedljivu pobedu je ostvario Osijek.

Fudbaleri Osijeka su na „Gradskom vrtu“ pobedili Slaven Belupo sa 3:0. Strelci za domaćina su bili Ukrajinac Dmitro Lepa u 45. minutu, Mirko Marić u 71. iz penala, dok je konačan rezultat postavljen pošto je defanzivac Slavena Božo Musa zatresao sopstevnu mrežu u 85. minutu.

Osijek je četvrti na tabeli sa 45 bodova, dok je Slaven dva mesta slabiji sa 14 bodova manje.

U drugom meču dana Cibalija je u Vinkovcima igrala 1:1 sa Lokomotivom. Ante Kordić je u 18. minutu doneo prednost Cibaliji, dok su Zagrepčani uspeli da dođu do boda u 90. minutu, kada je strelac bio Denis Kolinger.

Lokomotiva je sedma na tabeli sa 28 bodova, dok je Cibalija na poziciji broj devet sa 21 bodom.