Gorica pobedila Rijeku, Kek podneo ostavku

Ex-Yu lige 6. okt 201819:30 > 19:41
EuroFootball, Getty Images Sport

Fudbaleri Gorice savladali su Rijeku na svom terenu rezultatom 2:1 u 10. kolu Hrvatske nogometne lige, posle čega je trener gostujućih Matjaž Kek podneo ostavku.

Rijeka je povela u 45+1. minutu kada je Jakov Puljić bio precizan sa bele tačke, dok je Gorica u nastavku meča preokrenula golovima Poljaka Lukaša Zvolinskog u 54. i Nigerijca Ijajija Beliva Atiemvena u 80. minutu.

Puljić je imao priliku da u 86. minutu, ponovo sa penala, izjednači, ali to nije uspeo, pa je Rijeka ostala na samo tri pobede i 14 bodova od starta sezone.

Posle meča trener Rijeke, Slovenac Matjaž Kek je podneo ostavku, a to je saopštio na konferenciji za štampu.

„Čuo sam se nakon utakmice s predsednikom Damirom Miškovićem i od ovoga trenutaka više nisam trener Rijeke. Ja sam najodgovorniji za rezultat, a u ovom trenutku treba nešto promeniti. Ovo ostaje moj klub, hvala svima, ali ja odlazim“ , rekao je Kek.

Kek je na klupu Riječana stigao 2013. godine, vodio je ekipu na preko 270 utakmica, a u sezoni 2016/17 osvojio je naslov prvaka, prvi u klupskoj istoriji. S Rijekom je još osvojio i dva kupa, a u trenerskoj karijeri je još vodio Itihad iz Saudijske Arabije i slovenački Maribor. Vodio je i fudbalsku reprezentaciju Slovenije četiri godine u periodu od 2007. do 2011.

U drugom meču dana u HNL igraju Slaven Belupo i Istra 1961.