Ex-Yu lige 20. okt 201819:26 > 19:28
Gabriele Maltinti/Getty Images

U dva duela 11. kola fudbalskog šampionata Hrvatske pobede su zabeležili Dinamo i Osijek.

Dinamo je i nakon 11 odigranih mečeva neporažen u šampionatu i sa osam pobeda i tri remija ima 27 bodova na prvom mestu.

Dinamo je sa 4:1 slavio na gostovanju Istri i do nova tri boda došao nakon preokreta jer je Istra povela u sedmom minutu golom Fuentesa.

Petković je izjednačio samo minut kasnije, a Modri su do poebede došli uz dva brza gola Gavranovića i Ademija u 65. i 67. minutu. Trijumf je dodatno potvrdio Budimir u trećem minutu nadoknade.

Osijek u dobroj formi prati Dinamo i u subotu su sa 4:1 savladali Rudeš. Osječani su, kao i Dinamo, do pobede došli nakon preokreta i vođstva Rudeša nakon gola Mrkonjića u devetom minutu.

U drugom poluvremenu usledio je blic krig Osijeka koji za samo šest minuta postiže tri gola. U strelce su se redom upisali Škorić, Marić i Hajradinović koji je pogodio sa bele tačke. Četvrti gol za Osijek koji sada ima 23 boda postigao je Boban u 81. minutu.