Hajduče, ima li tome kraja…

Ex-Yu lige 21. okt 201819:17 > 19:22
EuroFootball Getty Images Sport

U poslednjem meču 11. kola Prve hrvatske lige u Zagrebu su fudbaleri Lokomotive pobedili Hajduka sa 2:0 (1:0).

Hajduk je zabeležio četvrti poraz u prvenstvu u vrlo lošoj utakmici u Kranjčevićevoj, u kojoj je Lokomotiva iz dva protiv napada došla do dva gola i slavila.

Hajduk je imao inicijativu u prvom poluvremenu, ali su ipak domaći poveli u 24. minuti kada je Uzuni preciznom loptom uposlio Domagoja Grožđeka, koji je savladao golmana Posavca.

U 69. minutu Lokomotiva je postigla i drugi pogodak posle brze kontre i udarca Albanca Uzunija koji je na gol crti nespretno potvrdio igrač Hajduka Bradarić. U 76. minutu Caktaš pogađa prečku i to je bilo sve od jalovog Hajduka.

U drugoj utakmici odigranoj u nedelju Gorisa je u gostima savladala Slaven Belupo sa 1:0.

Dinamo vodi na tabeli sa 27 bodova, ispred Osijeka (23), Lokomotiva je treća sa 22 boda, a Hajduk sedmi sa samo 11 bodova.