Michael Steele/Getty Images

09.11.2018 | 20.39 > 20:43

Gorica odnela tri boda iz Kranjčevićeve, agonija Rudeša

Fudbaleri Gorice slavili su na gostovanju u Zagrebu protiv Rudeša rezultatom 1:0 (0:0) u 14. kolu hrvatskog šampionata i doprinela nastavku katastrofalne serije tima iz Kranjčevićeve ulice na početku sezone.

Duel Rudeša i Gorice

Sport Klub Printscreen

Strelac jedinog pogotka na meču bio je Poljak Lukaš Zvolinski, koji je mrežu domaćina zatresao u 62. minutu.

Rudeš je meč završio sa desetoricom fudbalera pošto je drugi žuti karton u 75. minutu dobio Žoao Erik.

Nakon novog poraza, Rudeš je "zakucan" za dno tabele sa samo dva boda u prvih 14 kola, a Gorica je nakon pobede izbila na treće mesto, sa dva boda iza drugoplasirane Lokomotive.

U narednoj rundi Gorica čeka Istru, dok će fenjeraš Rudeš na gostovanje Zaprešiću.

U ponedeljak je Rudeš izgubio veoma ubedljivo od Rijeke – 5:1!