Hajduk demonstrirao silu, preokret Rijeke

Ex-Yu lige 1. dec 201819:38 > 19:40
EuroFootball Getty Images Sport

Fudbaleri Hajduka ostvarili su ubedljivu pobedu nad Rudešom rezultatom 4:1 u okviru 16. kola HNL.

Dvostruki strelac za Splićane bio je Žairo, u 64. i 69. minutu, a preostali golovi za goste na stadionu u Kranjićevoj viđeni su u prvom poluvremenu.
Hajduk je poveo autogolom Erhuna Obanora u sedmom minutu, dok je u 24. strelac bio Mijo Caktaš. Jedini gol za Rudeš postigao je Ivan Tomičić osam minuta pre kraja susreta.

Hajduk posle četvrtog trijumfa drži šesto mesto na tabeli sa 20 bodova, dok je Rudeš, koji je upisao osmi poraz u nizu, na začelju sa samo dva boda.

Nekoliko sati ranije, Rijeka je posle preokreta slavila protiv Osijeka 2:1. Tomislav Šorša je doveo domaći tim u vođstvo, a u finišu prvog i početkom drugog poluvremena zablistao je Antonio Čolak.

Rijeka je tako napredovala do treće pozicije i sada ima 30 bodova, koliko i Lokomotiva, dok Dinamo na čelu ima 36 bodova, ali i utakmicu manje. Osijek je na četvrtom mestu sa 26 bodova.