Hajduk prati Osijek, Rijeka ubedljiva

Ex-Yu lige 4. maj 201921:00 > 21:02
Getty Images/ Marco Luzzani

U subotu su odigrana dva meča 32. kola fudbalskog šampionata Hrvatske. Hajduk je upisao važnu pobedu, dok je Rijeka na gostovanju Istri brojala do sedam.

Hajduk je u Splitu sa 3:2 savladao Inter i tako ostao u trci za treće mesto sa Osijekom. Dva tima sada imaju isti broj bodova, ali je Osijek treći zbog bolje gol razlike.

Prvo poluvreme obeležila su dva autogola. Poveo je Inter autogolom Svatoka u 13. minutu da bi Muhar uzvratio uslugu u 32. minutu. Hajduk je došao do preokreta u 44. minutu golom Caktaša koji je bio strelac i u 71. minutu za 3:1. Conev je pogodio u drugom minutu nadoknade za konačnih Hajduk – Inter 3:2.

Rijeka je bila veoma ubedljiva na gostovanju Istri gde je slavila sa 7:0.

Pavičić i Čolak doneli su prednost Rijeci u prvom poluvremenu, a u nastavku je ekipa Igora Bišćana bila veoma raspoložena pa je postigla još pet golova.

Ponovo su se u strelce upisali i Pavičić i Čolak, a do kraja su pogađali Akosti, Čapan i Puljić.