Osijek čuva treće mesto, bez golova na Rujevici

Ex-Yu lige 11. maj 201921:01 > 21:07
Printscreen

U subotu je komplatirano 33. kolo fudbalskog šampionata Hrvatske. Osijek je zabeležio važnu pobedu, a Rijeka i Dinamo igrali su na Rujevici bez golova.

Fudbaleri Osijeka zabeležili su veoma bitnu pobedu na gostovanju Lokomotivi i slavili sa 4:0. Osijek je ponovo izjednačen sa Hajdukom u borbi za treće mesto koje vodi u Evropu sledeće sezone, ali je treći zbog bolje gol razlike.

Prvo poluvreme Osijek je golom Pilja u 22. minutu rešio u svoju korist, a prava goleada na Stadionu u Kranjčevićevoj usledila je u finišu meča. Počelo je golom Zapera u 79, nastavilo se pogotkom Marića u 85, a završeno je golom Pušića u 87. minutu.

Dva kola ostala su do kraja sezone. Osijek će prvo u goste Gorici, a na svom terenu dočekaće Inter u poslednjem kolu 26. maja. Hajduk još ima duele sa Istrom u Splitu i sa Dinamom na Maksimiru.

Na Rujevici druga priča i mirne mreže – Rijeka – Dinamo 0:0.

Dinamo je već ranije preuzeo titulu šampiona od Rijeke koja je na drugom mestu na tabeli koju možete da pogledate ovde.