15.05.2019 | 22.35 > 22:37

HNL: Osijek ne dâ Ligu Evrope, Dinamo siguran

Fudbaleri Dinama savladali su Goricu rezultatom 3:1 u okviru 34. kola HNL i tako došli do 27. pobede ove sezone.

NK Osijek, HNK Rijeka

SK

Zagrepčani, koji su još ranije obezbedili novu titulu, posle dvadesetak minuta su već vodili 2:0, pre nego što je gostima nadu dao Šerif Endijaje, a sve dileme je otklonio Marin Leovac golom u 71. minutu. Strelci prva dva pogotka za šampiona bili su Nikola Moro i Daniel Olmo.

Dinamo na čelu tabele ima 86 bodova, 23 više od Rijeke, koja je poražena na gostovanju Osijeku u derbiju kola 2:1.

Na taj način, Osijek i dalje drži treću poziciju, koja vodi u Ligu Evrope naredne sezone, sa istim brojem bodova kao Hajduk, a do kraja šampionata su ostala još dva kola. Junak trijumfa Osiječana bio je Mirko Marić, dvostruki strelac na „Gradskom vrtu“, posle vodećeg pogotka gostiju koji je postigao Antonio Čolak. Pobedničkom timu je posao bio olakšan od 39. minuta, kada je Domagoj Pavičić zaradio isključenje posle druge javne opomene za desetak minuta zbog nesportskog ponašanja.

U jedinom preostalom susretu, Slaven i Lokomotiva su igrali nerešeno 1:1 u Koprivnici.