22.05.2019 | 19.59 > 20:02

Rijeka pobedila Dinamo i osvojila Kup Hrvatske

Fudbaleri Rijeke savldali su u finalu Kupa Hrvatske u Puli zagrebački Dinamo rezultatom 3:1 i osvojili peti kup te države u svojoj istoriji.

NK Rijeka

Riječani su bolje otvorili meč i nakon 13 minuta vodili su golom Antonija-Mirka Čolaka nakon jednog kornera i velike gužve u šesnaestercu.

U 39. minutu „Armada“ se opet radovala, pošto je Tibor Halilović povisio na 2:0 nakon sjajnog prodora Zorana Kvržića.

U nastavku igre novi šampioni uspeli su da prepolove prednost Rijeke u 63. minutu preko Mislava Orsića, kojem je asistirao Bruno Petković.

Ogromnu šansu da timu iz prestonice donese izjendačenje propustio je Španac Dani Olmo koji je u 73. minutu promašio penal.

Dinamo je za takav propust upravo kažnjen, a konačnih 3:1 postavio je Kvržić u 84. minutu.

Rijeka je u svojoj istoriji bila osvajač kupa 2005, 2006, 2014. i 2017. godine, a prvaci Hrvatske bili su 2017. godine.

U HNL je Dinamo već odavno obezbedio novu titulu, a Rijeka se nalazi na drugom mestu i osigurala je učešće u kvalifikacijama za Ligu Evrope.