Getty Images/Christof Koepsel

26.05.2019 | 20.55 > 20:57

Spuštena i fudbalska zavesa u Hrvatskoj

Fudbalski šampionat Hrvatske je završen. Dinamo je ranije osvojio titulu i obezbedio mesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona dok će u kvalifikacijama za Ligu Evrope igrati Rijeka, Osijek i Hajduk. Istra i Rudeš već su u nižem rangu.

Dinamo Zagreb

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Dinamo je na Maksimiru titulu proslavio pobedom u derbiju sa Hajdukom u kome je slavio rezultatom 3:1.

Prvi gol za Modre u ovom meču postigao je Hajrović, a dva puta se u drugom poluvremenu u strelce upisao Gavranović. Počasni gol za Splićane postigao je Caktaš.

Hajduk će nakon ovog poraza i uz pobedu Osijeka protiv Intera sezonu završiti na četvrtom mestu.

Osijek se od svojih navijača oprostio pobedom protiv Intera iz Zaprešića 3:1.

Domaćin je do pobede došao nakon preokreta jer je Inter poveo u 15. minutu golom Postonjskog. Pre odlaska na odmor izjednačio je Lepa, a preokret su kompletirali Pilj i Bockaj.

Pobedom je ovu sezonu završila i Gorica koja je rezultatom 3:2 slavila na gostovanju Lokomotivi u Zagrebu.

Plasman u prvu ligu kao pobednik drugog ranga obezbedio je Varaždin, dok će preostalo mesto popuniti nakon doigravanja Šibenik ili Istra.