Oleg Nikishin/Getty Images

13.07.2019 | 21.49 > 21:56

Dinamo minimalcem uzeo Superkup

Fudbaleri Dinama iz Zagreba savladali su Rijeku u Superkupu Hrvatske rezultatom 1:0.

Prvu šansu na utakmici na Maksimiru je imao Poljak Damijan Kandžor za Dinamo. On je glavom šutirao preko prečke posle solidnog centaršuta. U 41. minutu je Amer Gojak posigao gol. On je šutirao iz šesnaesterca i poslao je loptu u desni ugao gola Simona Sluge.

U drugom poluvremenu je Izet Hajrović mogao da udvostruči prednost "modrih", ali je odbranio golman Rijeke Simon Sluga. U 86. minutu je Lovro Majer dobio drugi žuti karton pa je Dinamo završio meč sa desetoricom igrača. Rijeka je mogla do izjednačenja u 90. minutu ali je šut Momčila Raspopovića odbranio golman Dinama Dominik Livaković.

Dinamo je ovako osvojio Superkup po šesti put, a prvi put još od 2013. godine. Superkup Hrvatske se inače nije igrao od 2014. godine jer su Dinamo i Rijeka osvajali duple krune u tom periodu.