U subotu su odigrana dva meča prvog kola fudbalskog šampionata Hrvatske. Rijeka je sezonu otvorila pobedom protiv Varaždina, a Gorica i Inter Zaprešić odigrali su nerešeno.

Rijeka

Getty Images/ Marco Luzzani

Rijeka

Fudbaleri Rijeka pobedom su na Rujevici otvorili novu sezonu. Domaćin je slavio protiv novajlije u ligi Varaždina 2:1.

Heroj pobede Rijeke bio je Robert Murić koji je postigao oba gola.

Domaći su došli do vođstva nakon samo sedam minuta, ali je Varaždin uzvratio u 22. preko Kolarića. Murić je gol za pobedu i konačnih 2:1 postigao u 57. minutu.

Gorica i Inter Zaprešić remizirali su 1:1.

Povela je Gorica preko Maslovskog u 35. minutu, ali je bod timu iz predgrađa Zagreba doneo Bosec u 58.

Tabelu možete pronaći ovde, kao i raspored mečeva.