Catherine Ivill/Getty Images

16.08.2019 | 21.50 > 21:51

Atimven za preokret Dinama u Zaprešiću

Fudbaleri zagrebačkog Dinama trijumfovali su u meču petog kola hrvatskog šampionata protiv ekipe Intera iz Zaprešića rezultatom 2:1.

GNK Dinamo

Duel u Zaprešiću bolje je otvorio domaći tim.

Zaprešić je poveo već u osmom minutu susreta, pogotkom Borislava Tsoneva.

Gosti su do izjednačenja sitgli u 41. kada je precizan bio Nigerijac Ijaji Atimven.

Drugo poluvreme u potpunosti je pripalo zagrebačkom timu, a Dinamu je put do preokreta bio olakšan već od 49. minuta kada je drugi žuti karton zaradio Galić, pa je Zaprešić nastavio sa desetoricom igrača.

Već u 50. minutu Atimven je doneo tri boda svom timu.

Dinamo je na vrhu tabele sa 13 bodova. Zaprešić je na devetom mestu sa dva boda.