Dva gola Žaira na Poljudu za četvrti trijumf Hajduka

HNK Hajduk Split

Splitski Hajduk je u petom kolu hrvatske lige savladao Goricu sa 3:0.

Poljud, Hajduk

EuroFootball, Getty Images

Dvostruki strelac bio je Brazilac Žairo De Masedo, prvi put u 30. minutu, drugi u 67.

Samo dva minuta nakon Žairovog drugog pogotka, kapiten Josip Juranović postavio je konačan rezultat.

On je nakon solo prodora po desnoj strani sjajno šutirao levom nogom u suprotni ugao.

Hajduk nakon pet kola četiri pobede i poraz, koliko i Dinamo, dok je treća Rijeka, koja je remizirala sa Osijekom 1:1.

Pogledajte tabelu hrvatske lige na našem sajtu.

Dinamo naneo Rijeci najteži poraz, haos na Poljudu

Fudbaleri Dinama su u derbiju 15. kola prvenstva Hrvatske na Rujevici naneli najteži domaći poraz Rijeci ikada u međusobnim duelima.

Istri se baš ne dâ - Gorica u 90+4. do boda

Fudbaleri Gorice osvojili su bod na gostovanju Istri, u 19. kolu HNL, pogotkom Ndiajea u 90+4. minutu - 2:2.

Gorica bolja od Hajduka, Dinamo siguran

Dva duela 14. kola odigrana su u subotu u Prvoj ligi Hrvatske. Dinamo je upisao novu pobedu, a Hajduk je doživeo treći poraz u sezoni.

Kup Hrvatske: Dinamo prošao, Hajduk ispao

Fudbaleri zagrebačkog Dinama plasirali su se u četvrtfinale Kupa Hrvatske, dok je njihov najveći rival splitski Hajduk eliminisan.