Alex Livesey/Getty Images

13.09.2019 | 19.55 > 20:02

Dinamu minimalac pred Atalantu

Fudbaleri Dinama iz Zagreba savladali su kod kuće Istru u osmom kolu HNL rezultatom 1:0.

Dinamo je uprkos većem broju prilika i većem posedu u prvom poluvremenu ostao bez pogotka, dok su gosti iz Istre imali jedan šut ka golu golmana Zagorca. Ipak početkom drugog poluvremena Mario Gavranović je pogodio za vođstvo Dinama. U 53. minutu on je tako postavio i konačan rezultat meča.

Zagrepčani su imali još neke prilike u prvom poluvremenu ali nisu uspeli da promene stanje na semaforu. Meč je inače na klupi presedeo Španac Dani Olmo koji je nedavno dao čak tri gola za mladu reprezentaciju svoje zemlje u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo igrača do 21 godine.

Dinamu je inače ovo poslednji meč pred prvo kolo u Ligi šampiona, a "modri" će u sredu 18. septembra dočekati italijansku Atalantu.

Pogledajte ko se još sastaje u osmom kolu hrvatskog prvenstva, i stanje na tabeli.