Varaždin šokirao Dinamo

Dva duela devetog kola Prve lige Hrvatske odigrana su u subotu, Varaždin šokirao Dinamo.

Varaždin, Dinamo

Printscreen

Nakon savršeno odigranog meča u Ligi šampiona protiv Atalante, Dinamo je doživeo šokantan poraz na gostovanju Varaždinu koji je slavio 1:0.

Gol vredan velike pobede za novajliju u ligi postigao je Džesi Gvera Djuo.

Dinamu je ovo drugi poraz u sezoni, a uz to Modri imaju pet pobeda i jedan remi. Sa utakmicom manje, Dinamo ima isti broj bodova kao Hajduk koji drži prvo mesto na tabeli.

Slaven Belupo slavio je na svom terenu protiv Gorice koja je primila dva gola i dobila dva crvena kartona.

Stenvorden je u 29. minutu nespretno reagovai i postigao autogol i doneo Slavenu prednost.

Minimalan rezultat bio je na snayi sve do 86. minuta kada je gol sa bele tačke postigao Krstanović. Penal je skrivio, i za taj faul direktan crveni karton dobio Kabraja.

Lovrić je u nadoknadi vremena dobio drugi žuti karton pa su gosti meč završili sa devetoricom igrača.

U nedelju se igraju dva meča, Hajduk dočekuje Inter Zaprešić, a Istra igra protiv Rijeke.