Getty images/Steve Welsh

22.09.2019 | 21.15 > 21:17

HNL: Pobeda Hajduka na Poljudu za prvo mesto

Fudbaleri Hajduka u meču 9. kola Prve HNL na Poljudu savladali su Inter iz Zaprešića s 3:1 (1:0) i tako se učvrstili na vrhu tabele. Rijeka je bila ubedljiva na gostovanju Istri 1961 - 3:0.

Posle nekoliko propuštenih prilika Hajduk je poveo pred kraj prvog poluvremena iz jedanaesterca, a strelac je bio Caktaš. U prvom minutu nastavka Hajduk je poveo 2:0, Jairo je prihvatio loptu u gostujućem šesnaestercu, pokušao je da asistura Caktašu, njegovo je dodavanje presekao Tatomirović, ali lopta se odbila do Jurića koji je iz okreta pogodio mrežu nemoćnog Freliha.

Samo dva minuta kasnije Serderov je pobegao neopreznom Ismajliju, a onda i pogodio bliži ugao loše postavljenog Posavca za 2:1. Hajduk je strepeo sve do pred kraj susreta kada je Jairo iskoristio loše ispucavanje Freliha i na asistenciju Caktaša postavio konačnih 3:1.

Rijeka je kao gost pobedila Istru 1961 s 3:0, a igrač utakmice bio je Franko Andrijašević koji je postigao prvi i asistirao za preostala dva gola.

Vodeći Hajduk ima 19 bodova, tri više uz utakmicu više od drugog Dinama, dok je Inter poslednji sa šest bodova, jednim manje od devetog Varaždina.