David Ramos, Getty Images

29.09.2019 | 22.39

Golčina Caktaša dovoljna Hajduku tek za bod

Fudbaleri Hajduka su u poslednjoj utakmici desetog kola HNL odigrali 1:1 na Aldo Drosini u Puli protiv Istre, te tako pokvarili stopostotan učinak gostujućih ekipa u ovom kolu.

U ne previše atraktivnom dvoboju, Hajduk se zadržao na vrhu tabele, ali je propustio priliku za sedmu ovosezonsku pobedu. Splićani su poveli u 34. minuti, kad je Mijo Caktaš s ivice kaznenog prostora preciznim i snažnim udarcem pogodio donji levi ugao Istrinog gola.

Domaća ekipa je strpljivo čekala svoju priliku za izjednačenje i dočekala je u 79. minutu, kad je Mario Ćuže prošao po levoj strani, ubacio u sredinu, a na loptu je natrčao crnogorski reprezentativac Stefan Lončar i s ivice kaznenog prostora matirao gostujućeg čuvara mreže.

Samo dva minuta posle Puljani su mogli i da povedu, ali je golman Posavec odlično reagovao, obranio udarac Ćužea s četiri metra i tako verovatno doneo bod Hajduku.

Vodeći Hajduk ima 20 bodova iz 10 mečeva, dok drugoplasirani Dinamo ima 19 bodova i utakmicu manje. Trećeplasirana Rijeka takođe ima utakmicu manje i 18 bodova. Četvrti je Osijek sa 16 bodova, Gorica je sa 15 bodova na petom mestu, a šesta je Lokomotiva sa 14. Sedmi Slaven Belupo ima 10, a osma je Istra 1961 sa devet bodova. Deveti je Varaždin sa sedam, a na začelju Inter sa šest bodova.