Catherine Ivill/Getty Images

18.10.2019 | 19.55 > 19:58

Het-trik Oršića za slavlje Dinama

Fudbaleri zagrebačkog Dinama slavili su u meču 12. kola Hrvatske nogometne lige protiv Gorice rezultatom 4:2.

GNK Dinamo

Zagrebački tim bio je bolji tokom većeg dela utakmice na stadionu Radnik, a pitanje pobednika praktično je bilo rešeno već u prvom poluvremenu.

U 26. minutu Mislav Oršić doneo je vođstvo gostima, a 26-godišnji vezista je iskoristio odličnu asistenciju Gojaka.

Samo dva minuta kasnije prednost Modrih duplirao je Poljak Damijan Kadzior.

U nastavku je i dalje Dinamo kontrolisao dešavanja na terenu, a za 3:0 precizan je ponovo bio Oršić u 49. minutu, kada se u asistente upisao Leovac.

Prvi gol za Goricu postigao je Lovriš u 56. minutu, ali je Oršić novim pogotkom šest minuta kasnije ugasio sve nade domaćina da mogu do bodova.

Konačnih 4:2 postavio je Džo Suk. Holanđanin je mrežu gostiju zatresao u 77. minutu.

Dinamo je lider tabele sa 25 bodova, dva više od splitskog Hajduka, ali i utakmicom manje.

Gorica je posle 12 odigranih mečeva na šestoj poziciji na tabeli sa 15 bodova.

Pogledajte rezultate i tabelu hrvatskog fudbalskog prvenstva.