Getty Images/Christof Koepsel

20.10.2019 | 19.56 > 19:58

Osijek se izvukao, remi Hajduka doneo Dinamu prvo mesto

U nedelju je komplatirano 12. kolo Prve lige Hrvatske u fudalu. Nakon remija Hajduka protiv Lokomotive, Dinamo je izbio na prvo mesto sa utakmicom manje.

Hajduk Split, navijači

EuroFootball/Getty Images

Fudbaleri Hajduka odigrali su na gostovanju Lokomotivi u Zagrebu meč bez golova.

Ovaj remi, drugi za Splićane u sezoni, najviše odgovara Dinamu koji sada sa utakicom manje ima bod više od velikog rivala i na prvom je mestu na tabeli.

Neprijatno je u nedelju svoje navijače iznenadio i Osijek koji je osvojio samo bod na gostovanju poslednjeplasiranom Interu iz Zaprešića.

Meč je završen rezultatom 3:3, a moglo je da bude i mnogo drugačije jer je Osijek do boda stigao u drugom minutu nadoknade.

Poveli su gosti na ovom meču sa bele tačke, a siguran izvođač penala bio je Marić u 27. minutu.

U nastavku je usledio hladan tuš za Osijek i dva gola Intera. Dva gola za preokret postigao je Serdarov.

Serdarov je u 63. minutu postigao gol za 3:1 i kompletirao het - trik.

Osijek se nije predavao. Smanjili su gosti zaostatak u 72. minutu golom koji je postigao Lepa, a u drugom minutu nadoknade mogli su da odahnu kada je Spoljarić zatresao mrežu za konačnih 3:3.