Osijek od 0:2 do pobede protiv Rijeke

Dva duela 14. kola Prve lige Hrvatske odigrana su u nedelju, a u derbiju kola Osijek je bio bolji od Rijeke.

Osijek, Rijeka

Printscreen

Derbi 14. kola Prve lige Hrvatske odigrali su u nedelju Osijek i Rijeka, a domaćin je slavio 3:2 nakon preokreta.

Prvo poluvreme proteklo je u znaku Rijeke koja je na odmor otišla sa dva gola prednosti. Strelci su za goste bili Čolak u 37. i Župarić u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Preokret Osijeka započeo je Marić u 65. minutu, u 79. je bilo 2:2 nakon gola Liope, a Zaper je tri minuta pre kraja meča pogodio za potpuni preokret i pobedu Osijeka.

Osijek nakon 14 mečeva ima 23 boda iz šest pobeda, pet remija i tri poraza. Rijeka ima bod manje na četvrtim mestu, ali ekipi sa Rujevice je ovo drugi vezani poraz u ligi.

U drugom meču dana sastali su se Slaven Belupo i Istra, a duel je završen bez golova.