David Ramos, Getty Images

10.11.2019 | 19.24

Dinamo naneo Rijeci najteži poraz, haos na Poljudu

Fudbaleri Dinama su u derbiju 15. kola prvenstva Hrvatske na Rujevici naneli najteži domaći poraz Rijeci ikada u međusobnim duelima.

Dinamo

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

U poslednjoj utakmici ovog vikenda i derbiju kola Modri su u Rijeci deklasirali domaći tim rezultatom 5:0 (4:0) i povećali vođstvo na tabeli.

Prvak je slavio zahvaljujući sjajnom početku utakmice u kojoj su za samo 12 minuta postigli četiri pogotka. Dinamo je u prvih 26 minuta utakmice postigao četiri pogotka i još dva puta zatresao okvir gola.

U 10. minutu Moro je s 30-tak metara zatresao prečku, a četiri minuta kasnije gosti su poveli. Petković je osvojio loptu, dodao do Ivanušeca koji se prošetao kroz obranu Rijeke i 'probio' golmana Prskala.

U 16. minutu Petković je pogodio okvir gola, a ubrzo je Oršić na dodavanje Kadziora povećava na 2:0. Atomski početak Dinama u prvih 20 minuta zaokružio je Stojanović nakon precizne i atraktivne akcije Zagrepčana. Ni tu nije bio kraj, u 26. minutu Petković je proigrao Oršića, koji izlazi sam ispred Prskala i Dinamu donosi ogromnih 4:0.

U drugom delu Rijeka je želela da postigne makar počasni gol i to im je skoro uspelo u 65. minutu kada je Lončar prebacio Livakovića, a s gol crte Leovac je izbacio loptu. U 70. minutu Zagrepčani dolaze i do petog gola, a Oršić do het-trika kada je iz blizine u mrežu prosledio dodavanje Stojanovića.

Hajduk je slavio protiv Osijeka rezultatom 3:2. Splićani su inače, susret završili s devetoricom na terenu.

Splićani su poveli u 22. minutu nakon što je Žairo proigrao Caktaša koji je šutom iskosa prevario golmana Ivušića. u 41. minutz je veliku grešku defanzivca Osijeka Silve iskoristio Nigerijac Eduok i povećao na 2:0, ali dva minuta kasnije Žaper udarcem s 16 metara smanjuje na 2:1.

Osječani su u 52. minutu došli do izjednačenja zahvaljujući udarcu Marića s 20 metara koji je prevario golmana domaćih Ljubića. Hajduk je opet poveo u 72. minutu drugim pogotkom Žaira, a Brazilac je prilikom slavlja srušio korner zastavicu i sudija Pajač mu je pokazao drugi žuti karton i Splićani su ostali s desetoricom. U 83. minutu veliku priliku za Osijek promašio je Ndokit.

Dinamo vodi s 34 boda ispred Hajduka (30), dok je Rijeka ostala peta s 22 boda.