David Ramos, Getty Images

03.12.2019 | 18.51

Lokomotiva lako do polufinala Kupa Hrvatske

Fudbaleri Lokomotive iz Zagreba prvi su učesnici polufinala Kupa Hrvatske.

Četvrtoplasirani tim elitnog takmičenja je u gostima savladao lidera Druge lige Hrvatske, Šibenik rezultatom 4:0.

Zagrepčani su poveli u 27. minutu golom Mirta Uzunija, prednost je duplirao Fran Karačić početkom drugog poluvremena, a u finišu meča gosti su postigli još dva pogotka.

Najpre je Enis Čokaj u 83. minutu povisio na 3:0, a konačan rezultat u nadoknadi je postavio Dino Halilović.

U ostalim četvrtfinalnim duelima sastaju se Inter Zaprešić - Osijek, Gorica - Slaven Belupo i Rijeka - Dinamo.