Getty Images/Stuart Franklin

04.12.2019 | 21.30 > 21:31

Osijek i Slaven u polufinalu Kupa Hrvatske

Fudbaleri Osijeka plasirali su se u polufinale Kupa Hrvatske pobedom nad Interom u Zaprešiću sa 2:0. Prolaz među četiri najbolja tima ostvario je i Slaven trijumfom nad Goricom kao gost rezultatom 2:1.

BIG fudbal

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Osijek je do pobede nad Interom stigao golovima Marića u prvom i Bočkaja u 79. minutu.

Slavlje Slavenu doneli su Mikulić u 11. i Krstanović u 75, a jedini gol za Goricu dao je Endiaje u 53. minutu.

U polufinale se prethodno plasirala i Lokomotiva Zagreb, a četvrtog učesnika dobićemo posle duela Rijeke i zagrebačkog Dinama u četvrtak.