Getty Images/Stuart Franklin

15.02.2020 | 19.30

Četvorominutni VAR i preokret Slavena protiv Hajduka

Fudbaleri Slavena savladali su splitski Hajduk na svom terenu sa 2:1 u meču 22. kola hrvatskog prvenstva.

Hajduk Split, naviijači

EuroFootball Getty Images Sport

Slaven je do pobede došao posle preokreta i tako prekinuo seriju do četiri poraza. Hajduk je izgubio posle tri uzastopne pobede.

Splićani su poveli golom Edouka sa penala u 13. minutu. Najstroža kazna dosuđena je četiri minuta posle prekršaja u kaznenom prostoru, pošto su sudije konsultovale VAR.

Vrli brzo Hajduk je ostao sa igračem manje, pošto je u roku od 15 minuta dva žuta kartona dobio Jurić.

Iskoristili su to domaći. Bačelić-Grgić je pogodio za izjednačenje u četvrtom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Konačni rezultat postavio je u 88. Krstanović.

Hajduk je drugi na tabeli, dok je Slaven Belupo sedmi.

U drugom meču dana Varaždin je pobedio Inter iz Zaprešića sa 2:1, takođe posle preokreta.

Bio je to treći trijumf Varaždina, prvi od 19. oktobra prošle godine.