Gradski vrt neosvojiva tvrđava, Osijek bolji od Dinama

Ex-Yu lige 16. feb 202017:15 > 17:20
Clive Brunskill Getty Images Sport

U meču 22. kola Prve lige Hrvatske Osijek je na Gradskom vrtu savladao Dinamo minimalnim rezultatom 1:0.

Osijek je u nedelju u pretposlednjem meču 22. kola Prve lige na svom terenu savladao Dinamo.

Modrima je ovo treći poraz u sezoni, a Osijek su tri osvojena boda dovela na tri boda zaostatka u odnosu na drugoplasirani Hajduk.

Uz to, Osijek na svom terenu nije poražen duže od godinu dana, tačnije 378 dana.

U 23. minutu meča sudija je dosudio penal za Dinamo, ali je VAR proverom ustanovljeno da je faul bio van kaznenog prostora.

Drugo poluvreme bilo je zanimljivije, a zakuvalo se drugim žutim kartonom da Emira Dilavera u 67. minutu nakon čega je Osijek imao igrača više.

Deset minuta kasnije domaći su to i iskoristili. Perić je oborio Marića u šesnaestercu, a siguran je sa bele tačke bio upravo Marić za konačnih 1:0.

Kada je u nadoknadi vremena crveni karton pokazan Petru Stojanoviću za trenera Dinama Nenada Bjelicu to je bilo previše pa je i sam isključen. Dinamo je tako na Gradskom vrtu ostavio tri boda i vratio se sa tri crvena kartona.

U poslednjem meču kola Gorica i Rijeka odigrale su bez golova.

Dinamo na prvom mestu na tabeli ima 53 boda, slede Hajduk sa 41 i Osijek i Rijeka sa po 38.