Getty Images/Stuart Franklin

22.02.2020 | 19.51 > 19:53

"Šestica" Splićana, Rijeci derbi kola

Ekipa Hajduka je na stadionu Poljud savladala Goricu sa ubedljivih 6:0, dok je Rijeka kao domaćin bila bolja od Osijeka 1:0 u mečevima 23. kola HNL.

Vladimir Rys / Staff

Hajduk je postigao šest golova prvi put još od maja 2017. kad je takođe sa 6:0 kao domaćin savladao ekipu Intera iz Zaprešića.

Protiv Gorice je sve bilo rešeno već posle prvog poluvremena kad su "bili" vodili sa 3:0, da bi do kraja meča duplirali prednost.

Po dva gola postigli su Žairo de Masedo (drugi iz penala) i Mijo Caktaš, a po jednom su mrežu gostiju tresli mladi Leon Kreković, koji je otvorio goleadu u 12. minutu, i Nigerijac Edouk, čiji je pogodak u 80. minutu stavio tačku na više nego ubedljiv trijumf.

Srpski internacionalac Ognjen Mudrinski, koji je ovih dana stigao u Goricu, meč je odgledao sa klupe.

Rijeka je u derbiju kola savladala na svom terenu Osijek i pretekla ga na tabeli Prve lige Hrvatske. Strelac jedinog gola bio je 31-godišnji Austrijanac Aleksander Gorgon u 11. minutu. U poslednjem minutu utakmice crveni karton dobio je igrač gostujuće ekipe Mile Škorić.

Dinamo iz Zagreba je ubedljivo prvi sa 53 boda i utakmicom manje. Drugi je Hajduk sa 44, treće Rijeka sa 41, a Osijek četvrti sa 38 bodova.