Dva meča 23. kola odigrana su u nedelju u Prvoj ligi Hrvatske. Dinamo je slavio protiv Intera, Istra i Slaven Belupo igrali su nerešeno.

Dinamo

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Dinamo je na Maksimiru rezultatom 3:2 savladao Inter Zaprešić.

Poveli su Modri već u šestom minutu golom Leovca, ali se na odmor otišlo uz nerešen rezultat jer je pola sata kasnije Bosec pogodio za 1:1.

Kadizor golom u 60. minutu vraća Dinamo u vođstvo koje je osam minuta kasnije moglo da bude i ubedljivije, ali je OIršić promašio penal. Ipak, Gavranović u 72. minutu trese mrežu gostiju za 3:1.

Za konačnih 3:2 precizan je u prvom minutu nadoknade bio srpski fudbaler Komnen Andrić koji je tokom zimske pauze iz upravo iz Dinama pozajmljen svom nekadašnjm klubu.

Istra i Slaven Belupo igrali su nerešeno 1:1.

Posle 23 odigrana kola, Dinamo na prvom mestu na tabeli ima 56 bodova, slede Hajduk (44), Rijeka (41) i Osijek (38).