Getty Images/Stuart Franklin

29.02.2020 | 19.45 > 19:46

Zagrevanje za veliki derbi: Dinamo silan, Hajduku bod

Uoči derbija u Splitu u sredu, Dinamo je na svom Maksimiru bio ubedljiv protiv Rijeke 4:0, dok je Hajduk igrao 0:0 u Osijeku u 24. kolu Nogometne lige Hrvatske.

Dinamo Zagreb

Getty Images/EuroFootball

U obračunu aktuelnog šampiona i vicešampiona Hrvatske, Dinamo je poveo već u prvom minutu golom Arijana Ademija, kome je to bio prvi pogodak u šampionatu. Krah Riječana dogodio se u poslednjih desetak minuta, a strelci su bili poljski internacionalac Damijan Kadžior u 81, Mislav Oršić četiri minuta kasnije i Amer Gojak u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Oršiću je to bio 12. gol u ligi čime je izbio na drugo mesto liste strelaca iza Mirka Marića iz Osijeka sa 16.

Dinamo je povećao prednost na čelu tabele i sad ima 59 bodova, 14 više od najbližeg Hajduka. Rijeka je ostala na trećem mestu sa 41 bodom.

U drugom meču igranom u subotu na Gradskom vrtu u Osijeku nije bilo pobednika ni golova: Osijek - Hajduk 0:0. Bila je to jubilarna 100. zvanična utakmnica ta dva kluba, a najbliži golu bio je napadač Splićana Mijo Caktaš, do ovog kola drugi strelac lige sa 11 golova, ali je u 70. minutu pogodio stativu. Na drugoj strani, golgeter lige i domaće ekipe Mirko Marić nije uspeo da postigne gol u jubilarnoj 100. utakmici u belo-plavom dresu.

Hajduk je drugi na tabeli sa 45, dok je Osijek ostao na petoj poziciji sa 39 bodova. U sredu na splitskom Poljudu na programu je najveći derbi Hrvatske između Hajduka i Dinama.