Dinamo slavio na Jovićevićevom zvaničnom debiju

Dva duela 27. kola odigrana su u subotu u Prvoj ligi Hrvatske. Dinamo se vratio pobedom.

Dinamo Zagreb

Clive Brunskill Getty Images Sport

Fudbaleri Dinama slavili su u prvom meču nakon dvoipomesečne pauze na gostovaju Varaždinu gde su pobedu upisali rezultatom 3:1. Bila je to prva pobeda na zvaničnoj utakmici za trenera Igora Jovićevića.

Već u 18. minutu bilo je 2:0 za Dinamo. Prvo je u 13. minutu Ademi pogodio za vođstvo Modrih, da bi pet minuta kasnije sa bele tačke vođstvo duplirao Petković.

Obregon je smanjio na 2:1 u 79. minutu, a konačan rezultat na ovom meču postavio je Marin u četvrtom minutu nadoknade.

U prvom duelu dana Slaven Belupo i Gorica odigrali su meč bez golova.

Ovo kolo biće zaključeno u nedelju kada se sastaju Istra i Rijeka i Lokomotiva i Osijek.

Tabela: Dinamo 68, Hajduk 48, Rijeka 47, Lokomotiva 46, Osijek 42, Gorica 36, Slaven Belupo 27, Istra 19, Inter 17, Varaždin 17.