30.06.2020 | 23.32 > 23:35

HNL: Hajduk nemoćan, Lokomotiva ga pretekla

Fudbaleri Gorice savladali su Hajduk na svom terenu rezultatom 3:1 u 31. kolu HNL i tako Splićanima naneli treći poraz u poslednja četiri kola.

NK Gorica

Facebook/NK Gorica

Gorica je tako ujedno došla do treće uzastopne pobede u međusobnim susretima. Domaći tim je poveo golom Džiloana Hamada u 18. minutu, a prednost je udvostručio Džoi Suk, da bi u nadoknadi prvog poluvremena Marin Jakoliš dao nadu Hajduku. Međutim, već u osmom minutu Šerif Ndijaje je rešio sve dileme oko pobednika postavivši konačan rezultat.

Tim porazom Hajduk je izgubio drugo mesto u prvenstvu, pošto je Lokomotiva pobedom nad Varaždinom 2:0 preuzela tu poziciji i ima tri boda više. Strelci za Zagrepčane bili su Indrit Tuči i Kristijan Jakić.

Splićani bi u sredu čak mogli da ostanu i bez trećeg mesta ukoliko u derbiju između Osijeka i Rijeke neko osvoji tri boda.

U jedinoj preostaloj utakmici odigranoj u utorak, Slaven je u Koprivnici savladao Istru rezultatom 3:0.