Lokomotiva u finišu do važna tri boda

Tri duela 33. kola odigrana su u subotu u Prvoj ligi Hrvatske. Važnu pobedu upisala je Lokomotiva.

lopta fudbal

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Lokomotive uspeli su da na svom terenu u samom finišu pobede Inter iz Zaprešića 3:1. Sada na drugom mestu Lokomotiva ima tri boda, ali i meč više u odnosu na Osijek. Drugo mesto ove godine vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Poveli su Lokosi nakon pola sata igre golom Markovića, ali je Inter preko Mamuta u 52. minutu došao do izjednačenja.

Lokosi su do važna tri boda došli u 89. minutu kada je Tolić bio precizan sa bele tačke, a u četvrtom minutu nadoknade pobedu je zapečatio Jakić.

Remizirali su Istra i Gorica u duelu koji je završen rezultatom 2:2.

Golom Gržana u nadoknadi prvog poluvremena Istra je povela, dao bi u 51. minutu već bilo 2:1 za goste. Mrežu domaćih zatresli su Hamad i Ognjen Mudrinski. Istra je do boda došla golom Delića u 81. minutu.

Varaždin je na svom terenu bio boljo od Slaven Belupa i slavio rezultatom 1:0. Jedini gol na meču postigao je Drozdek koji je bio precizan sa bele tačke u 79. minutu.