Osijek bar na dan na mestu koje vodi u Ligu šampiona

Ex-Yu lige 11. jul 202023:06 > 23:07
REUTERS/Antonio Bronic

U dva meča 34. kola Prve lige Hrvatske u subotu su pobede upisali Osijek i Rijeka.

Osijek je na svom terenu bio bolji od Istre i važnu pobedu upisao rezultatom 2:0.

Lopa je pogodio za vođstvo domaćih u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena. Marić je u 72. minutu bio neprecizan sa bele tačke, a konačan rezultat dobili smo nakon gola Mancea deset minuta kasnije.

Osijek je sada na drugom mestu na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, ima dva boda više od Lokomotive, ali i utakmicu više.

Slavila je u subotu i Rijeka koja je golom Čolaka sa bele tačke pobedu upisala na gostovanju Interu iz Zaprešića.

Rijeka sada na četvrtom mestu na tabeli ima dva boda manje od Lokomotive koja svoj meč ovog kola u nedelju igra na gostovanju Slaven Belupu.