Getty Images/Stuart Franklin

01.08.2020 | 22.39 > 22:40

Trofej hrvatskog kupa ostaje na Rujevici

Fudbaleri Rijeke osvojili su kup Hrvatske pobedom nad Lokomotivom u finalu rezultatom 1:0.

HNK Rijeka

REUTERS/Antonio Bronic

Jedini strelac za Riječane na stadionu u Šibeniku bio je Tibor Halilović u 76. minutu na asistenciju Domagoja Pavičića.

Klub sa Rujevice time je odbranio trofej u najmasovnijem takmičenju i došao do šestog naslova osvajača kupa Hrvatske.

Tokom prvog poluvremena nije viđen preterano zanimljiv meč. Jedinu pravu priliku propustio je Tolić za Lokomotivu u 43. minutu.

U drugom delu, Lokomotiva je bila konkretniji rival i u nekoliko navrata zapretila, ali bez pogotka.

Kazna je stigla u poslednjih 15. minuta, zahvaljujući Halilovićevom golu sa desetak metara.