Mudrinski dva u metu na hrvatskoj premijeri u Varaždinu

Ex-Yu lige 14. avg 202022:02 > 22:07
FK Čukarički

U prvoj utakmici prvog kola šampionata Hrvatske fudbaleri HNK Gorice deklasirali su kao gosti ekipu Varaždina sa 5:1.

Spektakularan rezultat na startu nove fudbalske sezone u Hrvatskoj. Gosti iz Velike Gorice stigli su do ubedljive pobede u samom finišu meča.

Poveli su preko Darija Špikića u 38. minutu i rešili prvo poluvreme u svoju korist.

Posle sat vremena igre domaći tim je izjednačio golom veziste Nevena Đuraseka, zvanično igrača zagrebačkog Dinama na pozajmici u Varaždinu – 1:1.

Taj rezultat bio je na snazi sve do 81. minutu kad je novo vođstvo ekipi litvanskog trenera Valdasa Dambrauskasa doneo nekadašnji mladi reprezentativac Srbije Ognjen Mudrinski, koji je u igru ušao samo desetak minuta ranije.

Tim pogotkom najavio je potpun brodolom domaćeg tima koji je od 90. minuta do kraja utakmice primio još tri gola! Prvo su mrežu Varaždina pogađali debitant Albi Doka (90) i Darijo Kanađija (90+2), da bi tačku na ubedljivu pobedu Gorice svojim drugim golom stavio raspoloženi Mudrinski (90+4).

Ognjen Mudrinski (28) je zvanično igrač poljske Jagelonije, a od februara ove godine pozamljen je Gorici. Tokom karijere igrao je još za novosadsku Vojvodinu, Hajduk iz Kule, Novi Sad, Jagodinu, Crvenu zvezdu, Grojter Firt, Arau, Spartak iz Subotice i Čukarički. Zvanično je drugi strelac Superlige Srbije svih vremena sa 65 golova (prvi je Andrija Kaluđerović sa 70).

Dres mlade reprezentacije Srbije oblačio je pet puta i postigao dva gola.