Dinamo ubedljiv, strelac i Andrić

U nedelju je kompletirano treće kolo Prve liga Hrvatske. Derbi su na Maksimiru odigrali Dinamo i Osijek.

dinamo zagreb, maksimir

Damir Sencar/EuroFootball/Getty Images

U derbiju kola sastali su se na Maksimiru Dinamo i Osijek, a Modri su slavili 4:1.

U petom minutu je prednost domaćima doneo autogol Igora Silve, a u finišu prvog dela meča Majstorović je propustio priliku da sa bele tačke donese izjednačenje Osijeku.

Ipak su gosti do izjednačenja došli u 48. minutu. Strelac je bio Grezda.

Od 70. minuta krenuo je preokret Dinama. Ademi je doneo novo vođstvo Dinamu, a zatim su u pet minuta (81. i 86.) domaći sa dva penala došli do 4:1. Strelci su bili Komnen Andrić koji je u igru ušao u 80. minutu i Tolić.

Varaždin i Lokomotiva igrali su 1:1.