03.09.2020 | 13.44 > 13:53

Bjelica na pragu Osijeka

Osijek nije startovao prema očekivanjima u novoj sezoni i sprema se smena trenera. Prvi kandidat da nasledi Ivicu Kuleševića, kojem se ozbiljno drma klupa je bivši trener Dinama Nenad Bjelica.

Nenad Bjelica

Clive Brunskill/Getty Images

Osijek u prva tri meča osvojio je samo bod i alarm se upalio. Ekipa koja se do poslednjeg kola prošle sezone borila za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona još nema pobedu i u Gradskom vrtu namereni su da nešto menjaju.

U takvoj situaciji, a pred drugi krug kvalifikacija za Ligu Evrope, trener je prvi na udaru. Kulušević je praktično već bivši, a u Osijeku su se nameračili da dovedu čoveka koji je sa Dinamom postizao respektabilne rezultate. Za skoro dve godine Bjelica je osvojio dve titule šampiona Hrvatske, a osvojio bi i treću da je ostao do kraja prošle sezone. Osvojio je i kup, a u Evropi je postigao najbolje rezultate od osamostaljenja Hrvatske.

Dinamo je posle pola veka prezimeo u Evropi i došao do osmine finala, gde je tek posle produžetka eliminisan od Benfike. U Ligi šampiona naredne sezone zabeležio je pobedu nad Atalantom 4:0, ali spletom nesrećnih okolnosti nije uspeo ponovo da prezimi.