EuroFootball, Getty Images

12.09.2020 | 21.05 > 21:10

Dinamu derbi na Poljudu, Bjelica debitovao pobedom

Fudbaleri Dinama u velikom derbiju četvrtog kola prvenstva Hrvatske na splitskom Poljudu pobedili su Hajduk rezultatom 2:1.

Mislav Oršić

Marco Luzzani/Getty Images

Gosti iz Zagreba iskoristili su svoje šanse za razliku od igrača Hajduka koji su u skoro svim statističkim elementima bili ravnopravni, pa čak i bolji od aktuelnog šampiona.

Modri su poveli u 42. minutu golom Lirima Kastratija, a Zagrepčane je trijumfu približio Mislav Oršić pogotkom u 50. minutu.

Trener gostiju Zoran Mamić je između 67. i 82. minuta izvšrio svih pet izmena, a mali pad u igri Dinama domaći su iskoristili i golom Stanka Jurića u 88. minutu ponadali su se da mogu barem do boda.

Ipak, do kraja meča nije bilo promene rezultata tako da su Modri zadržali maksimalan učinak i prvo mesto sa 12 bodova, dok je Hajduk zabeležio prvi neuspeh i sa sedam bodova je treći.

Osijek je na debiju novog trenera Nenada Bjelice na svom stadionu ubedljivo savladao Rijeku 3:0.

Vedran Jugović je u 5. minutu doneo prednost timu Osijeku, a gosti su od 36. minuta igrali bez Zorana Arsenića koji je dobio direktsan crveni karton.

Ubrzo je Petar Bockaj duplirao prednost svog tima, a Argentinac Ramon Merez je u 75. minutu postavio konačan rezultat.

Osijeku je to bila prva pobeda posle remija i dva poraza, dok Rijeka ima po dva trijumfa i neuspeha.