AMA/Corbis via Getty Images)

18.09.2020 | 21.28

Šibenik ima svog Princa: Lokosi zaribali na Šubićevcu

U prvoj utakmici 5. kola fudbalskog šampionata Hrvatske ekipa Šibenika je na svom terenu savladala zagrebačku Lokomotivu 3:2.

lopta, mutna

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Šibenik je u petom kolu stigao do prve pobede, a a najveće zasluge ima Princ Obeng Ampem, 22-godišnji fudbaler iz Gane.

Fudbaler iz Afrike je dao dva gola, u 11. i 84. minutu, a između njih učestvovao u drugom pogotku svog kluba koji je u postigao Deni Jurić.

Lokomotiva je dva puta stizala vođstvo domaćina, ali nije uspela da izbegne poraz. Strelci su bili Šerif Kalaku u 33. i nekadašnji igrač zagrebačkog Dinama Samir u 69. minutu.

Šibenčani su imali podršku burne domaće publike, pošto je uz dozvolu utakmici prisustvovalo 1.200 navijača.

Posle ove pobede Šibenik je zbog bolje gol razlike pretekao Lokomotivu na sedmom mestu. Oba tima imaju po četiri boda, koliko i šestoplasirani Osijek sa utakmicom manje.