Dve utakmice, 10 golova, kiksevi Dinama i Gorice

Ex-Yu lige 19. sep 202020:59 > 21:00
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Dinama remizirali su sa Slaven Belupom 3:3 u meču petog kola HNL i tako nisu uspeli da iskoriste kiks Gorice i osame se na vrhu tabele.

Poveli su gosti golom Etundija već u prvom minutu, tačnije posle 32 sekunde, ali je Mario Gavranović preokrenuo pogocima u 4. i 9. minutu pre nego što je u 20. minutu Krstanović izjednačio iz jedanaesterca posle starta Moharamija na Etundiju.

Opet je Dinamo poveo, preko Majera u 63. minutu na asistenciju petom raspoloženog Gavranovića, ali je Knol u 73. minutu ipak doneo bod gostima.

A posle četiri uzastopne pobede na startu šampionata, Gorica je jedva izvukla bod u duelu sa Istrom – 2:2. Gosti su poveli golom 20-godišnjeg Mateja Vuka u 12. minutu, ali se Gorica vratila u igru do poluvremena golom Špikića u 29. minutu.

Srpski napadač Ognjen Mudrinski ušao je u igru u 53. minutu, a štoper Stenvorden dobija crveni karton u 73. minutu, kada je skrivio penal. Šime Gržan bio je siguran realizator i činilo se da će Istra doći do prvog trijumfa u prvenstvu.

Na kraju su morali da se zadovolje bodom, pošto je u 90. minutu Junes Delfi pogodio na asistenciju Lovrića.