Rijeka sigurna, Dinamo nakon preokreta

Rijeka i Dinamo upisali su u nedelju pobede u fudbalskom šampionatu Hrvatske. Na programu su bili mečevi sedmog kola.

HNK Rijeka

REUTERS/Antonio Bronic

U šestom odigranom meču u sezoni, Dinamo je rezultatom 2:1 slavio na gostovanju Varaždinu i to nakon preokreta.

Poveo je Varaždin sa bele tačke u sedmom minutu golom Drozdeka, ali se na odmor otišlo uz nerešen rezultat nakon što je Oršić u drugom minutu nadoknade prvog dela meča postigao gol za goste.

Oršić je bio strelac i drugog gola za Modre u 54. minutu, a gostima je jedan gol do kraja meča poništen zbog ofsajda.

Rijeka je u petom odigranom meču na Rujevici bila bolja od Slaven Belupa 2:0.

Na prvi gol se čekalo do 69. minuta kada se u strelce upisao Franko Andrijašević, a pobedu Rijeke potvrdio je Kulenović sa bele tačke u prvom minutu nadoknade.